دیده‌بان پاپینه

محصول دانش‌بنیان دیده‌بان پاپینه شرکت توسعه ارتباطات زاگرس با هدف نظارت و گزارشگیری از وضعیت تجهیزات شبکه شامل دوربین‌های تحت شبکه، سوییچ‌ها، فضاهای ذخیره‌سازی، سرورها و کلاینت‌‎ها تولید شده‌است.

blank
blank
دفترچه راهنما
blank
بروشور
blank
گواهی دانش‌بنیان
blank

امکانات دیده‌بان پاپینه​

محصول دانش‌بنیان دیده‌بان پاپینه امکان نظارت و گزارشگیری از وضعیت دما، رطوبت، ورود و خروج، حرکت، دود و سایر حسگر‌ها را دارا می‌باشد. ارسال کلیه رویداد‌های شبکه و دریافت گزارش وضعیت سلامت شبکه از طریق پیامک توسط سیم‌کارت تعبیه شده در دستگاه امکان پذیر است. محصول دیده‌بان پاپینه بر پایه دانش بومی و آخرین فناوری‌های روز دنیا تهیه شده و در اختیار بانک‌ها، سازمان‌ها، شرکت‌ها و سایر نهادهای دولتی و خصوصی قرار گرفته است.

خدمات دیده‌بان پاپینه:

کنترل وضعیت سوئیچ‌های مدیریتی در شبکه:
مدیران IT می‌توانند با استفاده از این امکان تمامی سوئیچ‌های مدیریتی در یک شبکه را کنترل کنند و از وضعیت سلامت آنها مطلع شوند، فقط کافی است آدرس IP سوئیچ‌ها را در پنل تحت وب دستگاه دیده‌بان پاپینه اضافه نمایند و از وضعیت قطع، وصل و ترافیک سوئیچ مطلع شوند.
کنترل وضعیت سرورها:
شما می‌توانید با اضافه کردن سرورها به دستگاه دیده‌بان پاپینه از وضعیت سلامت فیزیکی، وضعیت سلامت هاردها و همچنین از وضعیت روشن و خاموش بودن سرورها مطلع شوید و در صورت نیاز از صفحه سرورها تصویربرداری نمایید و یا حتی از راه دور سرور خود را reboot نمایید.
کنترل وضعیت دوربین‌های تحت شبکه:
یکی از مهمترین اجزای یک سازمان، سیستم امنیتی و دوربین‌های مداربسته می باشد، که در صورت قطع یا خراب شدن آن‌ها ممکن است خسارات جبران ناپذیری به بار آید. در همین راستا ما برای رفع این مشکل و کم کردن ریسک خرابی و آگاهی مسئولین حراست و IT یک قابلیت ویژه قرار داده‌ایم که این امکان را به شما می‌دهد که از وضعیت سلامت دوربین‌های تحت شبکه سازمان خود مطلع شوید و از خرابی‌های موجود و همچنین وضعیت سلامت دوربین‌ها در طول شبانه روز اطلاع داشته باشید.
کنترل وضعیت هارد دیسک سرورها:
با استفاده از این امکان شما می‌توانید میزان حجم استفاده شده از هاردها و درایوها را به صورت تک به تک دریافت نمایید و اگر ظرفیت تعدادی از هاردها یا درایوها تکمیل شد،‌ می‌توانید به دنبال راه حل باشید و یا درایو دیگری جایگزین نمایید. قابلیت مهم دیگر این سیستم در کنترل وضعیت هارد دیسک‌ها به گونه‌ای عمل می‌کند که اگر هارد یا درایوی از دسترس خارج شود دیده‌بان پاپینه به صورت آنلاین توسط پیامک به شما اطلاع خواهد ‌داد.
کنترل وضعیت دما و رطوبت در اتاق سرور:
با توجه به اهمیت میزان دما و رطوبت در اتاق‌های سرور می‌بایستی مدیران IT از وضعیت و جزئیات دما و رطوبت اتاق سرور سازمان خود مطلع باشند تا بتوانند در صورت بروز مشکل به سرعت از کولرهای رزرو استفاده نمایند و از آسیب‌های جدی جلوگیری کنند. در حال حاضر این شرکت توانسته است با تولید سنسور رطوبت و دمای با کیفیت تا حد زیادی به حل این مشکل و کاهش نگرانی مدیران IT کمک نماید. شما می‌توانید با نصب سنسورهای دما و رطوبت در رک‌ها و فضاهای داخلی اتاق سرور و اتاق برق از وضعیت دقیق دما و رطوبت مطلع شوید. عملکرد این سنسورها به گونه‌ای است که بازه دما و رطوبت استاندارد و مورد نیاز اتاق سرور را در دستگاه دیده‌بان پاپینه تعریف می‌کنید و اگر دما یا رطوبت از حد مجاز بالاتر رود از طریق این دستگاه به صورت پیامک به شما اطلاع‌رسانی خواهد شد.
کنترل وضعیت سیستم‌های مدیریت ویدئو تحت شبکه:
امروزه در بعضی از سیستم‌های امنیتی و دوربین‌های مداربسته از رایانه یا همان PC به عنوان دستگاه ذخیره‌سازی تصاویر و یا پردازش داده‌ها استفاده شده‌است، به همین جهت این سیستم‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند. به عنوان مثال اگر هارد دیسک‌های ذخیره‌سازی تصاویر، دچار خرابی شوند تا زمان نیاز به تصاویر ذخیره شده متوجه این خرابی نخواهیم شد، اما دستگاه دیده‌بان پاپینه با رصد دقیق می‌تواند خرابی رایانه‌، روشن و یا خاموش شدن رایانه، پر شدن درایوهای ذخیره‌سازی و مهم‌تر از همه خرابی هارد دیسک را در طول شبانه روز با استفاده از پیامک به شما اطلاع دهد.
کنترل وضعیت هارد دیسک‌ها و درایوها:
با اضافه کردن هارد دیسک‌ها و فضاهای ذخیره سازی در پنل تحت وب دستگاه دیده‌بان پاپینه، مدیران مجموعه یا مدیران IT می‌توانند از وضعیت سلامت و همچنین میزان حجم باقیمانده از درایو تمامی سرورها، کلاینت‌ها و سیستم‌های مدیریت ویدئو توسط نمودارها و همچنین در صورت نیاز با استفاده از سامانه پیامکی دیده‌بان پاپینه مطلع شوند.
کنترل وضعیت روشن و خاموش بودن NVRها و DVRهای تحت شبکه:
شما می‌توانید با استفاده از دستگاه دیده‌بان پاپینه از روشن و خاموش بودن دستگاه‌های DVR ،NVR و تمامی تجهیزات تحت شبکه از طریق پیامک و یا پنل تحت وب اطلاع پیدا کنید.
کنترل وضعیت کلاینت‌ها:
با استفاده از دستگاه دیده‌بان پاپینه می‌توانید به تمام اطلاعات وضعیت کلاینت‌ها در شبکه دسترسی داشته باشید و اطلاعاتی مانند روشن و یا خاموش بودن کلاینت، دسترسی به وضعیت هارد دیسک‌ها و درایو‌های کلاینت و همچنین ترافیک شبکه را از طریق نمودار در پنل تحت وب دیده‌بان مشاهده نمایید.
استفاده از یک دستگاه جهت کنترل وضعیت چندین رک:
کاربران می‌توانند با استفاده از دستگاه دیده‌بان پاپینه به طور همزمان از پانزده سنسور مختلف به‌ صورت همزمان استفاده نموده و کلیه رک‌های اتاق سرور را تحت پوشش قرار دهند، همچنین تمامی دستگاه‌های تحت شبکه را رصد و گزارش سلامت آن‌ها را به صورت نموداری و نوشتاری مشاهده نمایند.
استفاده از سنسور تشخیص قطع و وصل برق شهر، UPS و ژنراتور برق:
دستگاه دیده‌بان پاپینه به کمک انواع سنسور تشخیص وضعیت برق می‌تواند قطع و وصل برق شهر و UPS را توسط پیامک به شما اطلاع دهد. همچنین با استفاده از سنسور تشخیص برق ژنراتور می‌توانید از روشن و خاموش بودن ژنراتور برق ساختمان توسط پیامک ارسالی از دستگاه دیده‌بان پاپینه مطلع شوید.
پشتیبانی از پروتکل SNMP و سایر پروتکل‌های گزارش‌گیری:
پروتکل SNMP یکی از پروتکل‌های لایه Application است که امکان نقل و انتقال اطلاعات مدیریتی را بین عناصر شبکه ایجاد می‌کند و در واقع قسمتی از پروتکل TCP/IP می‌باشد. این پروتکل به طور وسیعی برای مانیتورینگ و مدیریت اجزاء شبکه استفاده می‌شود که کاربران می‌توانند با استفاده از این پروتکل بسیاری از اطلاعات سرور‌ها، سیستم‌ها، دوربین‌های تحت شبکه، NVRها، DVRها، سلامت و میزان بار و حجم باتری UPSها را به صورت برخط مشاهده و گزارش‌گیری نمایند.
پشتیبانی از بازه‌های مختلف IP:
معمولا در شبکه ادارات و سازمان‌ها از بازه‌های مختلف IP استفاده می‌شود و ممکن است سرورها، دوربین‌ها و کلاینت‌ها به صورت جداگانه در یکی از بازه‌های IP قرار داشته باشند و ممکن است، مدیران IT در شبکه سازمان‌ها عموما از دو یا سه بازه IP استفاده نمایند. در همین راستا دستگاه دیده‌بان پاپینه می‌تواند تمام این بازه IPها را دریافت و تمامی تجهیزات تحت شبکه را که در بازه‌هاى مختلف IP شبکه قرار گرفته‌اند را رصد و گزارش آن را به کاربران ارائه نماید.
دارای نرم‌افزار اندروید:
دستگاه دیده‌بان پاپینه به همراه نرم‌افزار اندروید عرضه می‌شود و در صورت تمایل کاربران می‌توانند به صورت رایگان نرم‌افزار را بر روی تلفن همراه خود نصب و از تمام امکانات و گزارشات دستگاه دیده‌بان پاپینه بهره‌مند شوند.
پشتیبانی از سنسور تشخیص دود:
از حسگر تشخیص دود معمولاً به عنوان نشانگر آتش در اتاق محیط سرور و سایر مکان‌های حساس مستعد به آتش‌سوزی استفاده می‌گردد. این سنسور با فرآیند فیزیکی یونیزاسیون امکان تشخیص دود را فراهم می‌کند. دیده‌بان پاپینه این امکان را فراهم می‌آورد که در سریع‌ترین زمان ممکن وجود دود را در محیط اطراف از طریق پیامک یا پنل کاربری به شما اطلاع دهد تا اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهید. همچنین با استفاده از این سنسور و یک رله الکتریکی این امکان فراهم می‌شود که در صورت تشخیص دود سیستم اطفاء حریق به صورت خودکار فعال شود، یا فن‌های تهویه شروع به فعالیت نمایند و یا هر اقدام لازم دیگر به صورت خودکار صورت پذیرد.
پشتیبانی از سنسور تشخیص نشتی آب:
حسگر آشکارساز آب یک دستگاه الکترونیکی برای تشخیص وجود آب می‌باشد که برای اهدافی مانند ارائه هشدار به موقع برای جلوگیری از نشت آب طراحی شده است و نصب آن در هر زیرساختی که پتانسیل نشت آب را دارد امکان پذیر است. استفاده از حسگر تشخیص آب برای کولرهای آبی و گازی، سیستم‌های تهویه، اسپلیتر، لوله‌های آب، لوله‌های تخلیه، رطوبت‌گیرها و مخازن آب توصیه می‌شود. دیده‌بان پاپینه با پشتیبانی از حسگر تشخیص آب این امکان را فراهم می‌کند که وجود نشتی را از طریق پیامک و پنل کاربری اطلاع دهد. همچنین امکان استفاده از رله الکتریکی جهت انجام اقدامات هوشمند میسر است.
پشتیبانی از سنسور تشخیص شعله و آتش:
سیستم تشخیص شعله و آتش برای حفاظت پیشگیرانه در برابر آتش استفاده می‌شود. حسگر تشخیص شعله و آتش می‌تواند منابع اشتعال را قبل از وقوع آتش سوزی یا انفجار شناسایی کند. نصب این حسگر در تابلو برق، کف و سقف کاذب، مکان‌های عبور کابل‌های برق، مجاور مواد قابل اشتعال و سایر نقاطی که احتمال وقوع آتش سوزی دارند توصیه می‌شود. سامانه تشخیص شعله و آتش دیده‌بان پاپینه این امکان را میسر می‌کند که پیش از بروز آتشسوزی، وقوع آن را از طریق پیامک و پنل به کاربر اطلاع دهد.
پشتیبانی از رله الکتریکی:
دیده‌بان پاپینه با استفاده از رله‌های هوشمند این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید کنترل کلیه دستگاه‌های الکتریکی خود اعم از کولر و اسپلیتر، دستگاه تهویه، آژیر و زنگ خطر، قفل اتوماتیک و سایر تجهیزات الکتریکی را از طریق پیامک و پنل روشن یا خاموش نمایید. همچنین امکان کنترل هوشمند رله براساس زمان‌بندی یا رویداد خاص مانند افزایش یا کاهش دما، شناسایی نشتی، شناسایی دود و سایر رویداد‌ها را برای شما فراهم می‌کند.

امکانات ارتباطی:

ارسال و دریافت پیامک دستگاه‌ها از طریق سیمکارت:
طراحی و تولید دستگاه دیده‌بان پاپینه به گونه‌ای است که شما می‌توانید از طریق پیامک به صورت امن و کدگذاری شده با آن ارتباط برقرار نمایید. جهت سهولت در این امر کاربران می‌توانند از کدهای دستوری از پیش تعریف شده استفاده نمایند که با ارسال هر یک از این کدها، دستگاه دیده‌بان برای شما اطلاعات مربوط به سنسورها و یا گزارشات سلامت شبکه را برای شما ارسال خواهد کرد.
ارسال دستورات راه‌اندازی مجدد سرور و دستگاه دیده‌بان:
کاربران مجاز، می‌توانند با ارسال کدهای دستوری به دستگاه دیده‌بان پاپینه، سرورهاى وارد شده در پنل دستگاه و در صورت نیاز دستگاه دیده‌بان را از دور راه اندازی مجدد نمایند.
ارسال دستورات تاریخ و زمان سرورها:
با توجه به تغییرات ساعت و تاریخ در سرورها و مخصوصا سیستم دوربین‌های مداربسته، کاربران مجاز می‌توانند در صورت نیاز، تاریخ و زمان آن‌ها را از دور تنظیم و مجدداً راه‌اندازی نمایند.
ارسال وضعیت سلامت شبکه از طریق پیامک:
مدیران IT با دسترسی مجاز می‌توانند از طریق پیامک با کدهای از پیش تعیین شده اطلاعات وضعیت سلامت شبکه را از دستگاه دیده‌بان پاپینه دریافت نمایند.
ارسال تیکت از طرف کاربران برای مدیران IT، حراست و تیم پشتیبانی جهت دریافت خدمات:
یکی از قابلیت‌های ویژه و بسیار کاربردی دستگاه دیده‌بان پاپینه برخورداری از یک اتوماسیون داخلی برای ایجاد ارتباط و ارسال درخواست‌های پشتیبانی به مدیران IT، حراست و تیم پشتیبانی از طریق پنل تحت وب و اطلاع رسانی به مخاطب از طریق پیامک می‌باشد. کاربران می‌توانند به راحتی درخواست‌های خود را به صورت گزینه‌ای و همچنین توضیحات از طریق دستگاه دیده‌بان پاپینه به کارشناسان مربوطه ارسال نمایند.
مشاهده اعتبار سیم کارت:
امکان مشاهده اعتبار سیم کارت‌های اعتباری از طریق پنل دیده‌بان پاپینه فراهم شده است. همچنین در صورت پایین بودن مبلغ اعتبار سیم کارت، این مورد از طریق پیامک و پنل به کاربر اطلاع داده می‌شود تا درصورت نیاز اقدام به شارژ آن نمایید.

امکانات گزارش‌گیری:

ارائه گزارشات وضعیت شبکه سلامت دستگاه‌ها:
کاربران می‌توانند به دو روش گزارش وضعیت سلامت دوره‌ای دستگاه‌های تحت شبکه را مشاهده نمایند:
۱ - از طریق پنل تحت وب دستگاه دیده‌بان پاپینه شما می‌توانید با مراجعه به پنل تحت وب دستگاه دیده‌بان پاپینه و از منوی گزارشات تمامی رویدادهای گذشته و حال شبکه را مشاهده نمایید.
۲ _ از طریق ارسال پیامک به دستگاه دیده‌بان پاپینه کاربران می توانند با استفاده از دستورات از پیش تعیین شده و از طریق پیامک، گزارش وضعیت سلامت دستگاه‌ها و سنسورها را به صورت بر خط دریافت نمایند.
مشاهده گزارشات به صورت نمودار Real-Time:
کاربران با استفاده از پنل تحت وب دستگاه دیده‌‌بان پاپینه می‌توانند در صفحه اصلی وضعیت تمام دستگاه‌های تحت شبکه را به صورت آنلاین و به صورت نمودار و متن ملاحظه نمایند. همچنین می‌توانند گزارشات را بر اساس نام و آدرس IP فیلتر نموده و وضعیت ترافیک دستگاه‌ها را نیز رویت کنند.
گزارش‌گیری از سنسورها به صورت مجزا با ارسال پیامک:
کارشناسان IT جهت اطلاع از سنسورهای استفاده شده در شبکه می‌توانند کد مربوط به هر سنسور را به دستگاه دیده‌بان پاپینه پیامک کنند و از وضعیت میزان دما و رطوبت اتاق سرور و همچنین وضعیت کلی تمام سنسورها مطلع شوند.
ارسال پیامک سلامت دوره‌ای:
افراد مجاز تایید شده توسط مدیران IT و مدیران حراست می‌توانند در دستگاه دیده‌بان پاپینه یک زمان از ۲۴ ساعت را انتخاب نموده و گزارش کلی وضعیت شبکه و سنسورها را به صورت اتوماتیک از طریق پیامک دریافت نمایند.